• DOLAR
  5,9316
  %-0,07
 • EURO
  6,5532
  %-0,20
 • ALTIN
  297,73
  %-0,15
 • BIST
  7,7901
  %-0,03
Tüp Bebekte Yaş Önemli mi?

Tüp Bebekte Yaş Önemli mi?

Günümüzde pek çok kişi çocuk sahibi olmak istese de normal yollarla bu isteklerine ulaşamayabiliyor. Fiziksel sorunlara istinaden meydana gelen bu duruma çözüm amacı ile modern tıp biliminde uzun yıllara dayanan araştırmalar gerçekleştiriliyor. Bu araştırmalar vasıtası ile de çocuk sahibi olmak isteyen ancak başarılı olamayan kişiler için tüp bebek gibi tedaviler uygulanıyor. Uzun süre çeşitli yöntemler denemesine rağmen sonuçsuz kalan kişilerde tüp bebekte yaş önemli mi bir soru da gündeme geliyor. Çünkü ilerleyen yaş ile birlikte fizyolojik açıdan ortaya çıkan değişkenlerin normal gebeliklerde bile oluşturduğu etkiler üzerinden tüp bebek tedavisi gibi alternatif yöntemlerin etkisi göz önünde bulundurulabiliyor.

Tüp Bebek Yaş Sınırı Var Mı?

Bebek sahibi olmak isteyen ancak normal yollardan başarılı olamayan kişilerin merak ettiği tüp bebekte yaş önemli mi sorusu aslında daha çok tüp bebek için yaş sınırı olup, olmadığı şeklindedir. Tüp bebek tedavisinde daha önce 38 yaş sınırlandırması uygulanıyordu. Ancak alınan son karar çerçevesinde de bu yaş sınırının 40’ a çıkartılması sağlandı. Bu şekilde günümüzde hamile kalmak isteyen ancak doğal yollar ile başarılı sonuç alamayan kadınların tüp bebek tedavisi için en az 23 yaşını doldurmuş olması ve en fazla 40 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. 23-40 yaş aralığındaki kişiler tüp bebek yöntemine başvuruda bulunabiliyor.

Tüp Bebek Deneme Sınırı Var Mı?

Tüp bebek yöntemine ilişkin olarak en fazla merak edilen konulardan birisi olan tüp bebekte yaş önemli mi sorusunun dışında tük bebek deneme sınırı da merak edilebiliyor. Çünkü kadınların fizyolojik durumları ve diğer değişkenler her tüp bebek tedavisinde kesin olumlu sonuç alınması garantisini sağlamıyor. Dolayısı ile de bazı tüp bebek yöntemi uygulamalarında da başarılı sonuç alınamaması gibi bir durum ortaya çıkabiliyor. Ancak günümüzde bu tip tüp bebek yönteminde birden fazla deneme yapabilme imkanı bulunuyor. Yasal olarak Türkiye’ de 23 ile 40 yaş aralığında olan kadınlar için belirlenmiş olan tüp bebek yöntemi deneme sayısı ise 3 ile sınırlandırılmıştır. Yani 3 tüp bebek denemesinden fazla deneme yapılamıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?