Perşembe , Eylül 19 2019
Ana Sayfa / Bebek-Çocuk / Tüp Bebek Fiyatları
tup-bebek-fiyat

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp bebek fiyatları birçok farklı etkene göre değişmekte olsa da, ortalama bir fiyat verecek olursak 2018’in ilk aylarında 7 bin Türk lirası civarlarında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak döviz kurlarındaki artışa bağlı olarak bu fiyatlar, yüzde yirmi dolaylarında zamlanmış bulunmaktadır.

Yukarıda verdiğimiz tüp bebek fiyatları tamamen bir ortalamadan ibaret olup, net fiyatları belirleyen etkenlere göre merkezlerin kendi vereceği fiyatlar dikkate alınmalıdır.

Tüp bebek fiyatları için etkili olan faktörler

Aşağıda sunduğumuz faktörler, tüp bebek fiyatları için belirleyici niteliktedir.

  • Tüp bebek merkezinin genel konumu ve bilinirliği, tüp bebek fiyatlarında en belirleyici etkenlerden birisidir. Herhangi bir büyük şehirdeki tüp bebek merkezi ile küçük bir şehirdeki tüp bebek merkezi arasında, belirgin bir fiyat farkı olabilir. Aynı zamanda tüp bebek merkezinin ve uygulamayı yapacak doktorların tanınmışlığı da, bu konuda belirleyici rol oynamaktadır.
  • Uygulanacak ekstra tedavi yöntemleri, yine fiyatlar üzerinde etkili olan faktörlerden birisidir.
  • Hastanın yaşı ve daha önce görmüş olduğu tüp bebek tedavisi de, tüp bebek fiyatları konusunda az da olsa etkili olan etkenler arasında yer almaktadır.
  • Hastanın sağlık güvencesinin olup olmaması da, ödeyeceği tutarı belirleyen bir diğer önemli etkendir. SGK kapsamında tedavi gören hastalar oldukça düşük tutarlarla, tüp bebek tedavisi görebilmektedir.

Tüp bebek tedavisi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Aşağıda yer alan maddeler, aynı zamanda tüp bebek başarı oranı içinde etkili olup, mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Tedaviye başlamadan 3 ay önce, spor ve egzersizler bırakılmalıdır.
  • Özellikle erkek hasta, tedaviden önceki bu süreçte sıcak ortamlardan kaçınmalıdır. Örneğin sauna, hamam, aşırı güneş gibi ortamlar, tedavi süreci için olumsuz etkiler doğurabilir.
  • Yine 3 ay öncesinden ve hatta mümkünse daha önceden, alkol ve sigara gibi alışkanlıklar terk edilmelidir.
  • Erkek hasta, rahat iç çamaşırı ve elbise giymelidir.
  • Asitli yiyecek ve içecekler terk edilmeli, sağlıklı beslenmeye gerekli önem verilmelidir.
  • Daha önceden kullanılan ilaçlar ve varsa cinsel bölgelerdeki rahatsızlıklar, tedavi edilmiş olsa bile doktora bildirilmelidir.

Hakkında Çin Takvimi

Bebek cinsiyeti belirleme, hamilelik hesaplama, tüp bebek hesaplama gibi kadınları ilgilendiren hesaplama araçlarını tek sitede toplayan web sitesi...

İlginizi Çekebilir!

cocuk-cinsellik

Çocuklarda Cinsel Kimlik Sorunları

Bir çocuğun birey olduğunda “sağlıklı” bir kimliğe sahip olması, doğru kimlik gelişimi ile mümkün olur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.