• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
Sinan Çetin Korona Krizini Fırsat Bildi!

Sinan Çetin Korona Krizini Fırsat Bildi!

Büyükada’daki villasında usulsüz şekilde tadilat yaptırdığı öne sürülen Sinan Çetin, şimdi de evinin bitişiğindeki yolu duvar ördürerek kapattığı iddiasıyla gündemde. O yolu sahile inerken kullandıklarını dile getiren ada halkı tepkili: “Herkesin evde olmasını fırsat bilip bir günde yolu kapatmış.”

Sinan Çetin, ev aldığı Büyükada’da olay yarattı. Çetin bir süre önce satın aldığı denize sıfır konumdaki villayı tadilata sokmuş, ada basını ünlü yönetmenin imarda usulsüzlük yapmış olduğunı, 20 metrekarelik kayıkhane olan yeri mevzuata aykırı şekilde sauna, tuvalet ve yüzme havuzuna çevirerek kendisine 90 metrekarelik yaşam alanı yarattığını yazmıştı.

Sinan Çetin şimdi de evinin yanındaki kamuya açık yolu izinsiz şekilde kapattığı iddiasıyla gündemde.

SALGINI FIRSAT BİLDİ

İddiaya göre Sinan Çetin, villasının hemen yanında bulunan, ada halkının sahile inmek için kullanmış olduğu yolu duvar ördürerek kapattı.

Adalar Belediyesi’ne şikayette bulunan komşuları, Çetin’in “evde kal” kampanyasını fırsat bildiğini ileri sürdü:

“Herkesin evde olmasını fırsat bilip senelerdir kullanmış olduğumız yolu bir günde kapatmış. Bu duvarla evinin önündeki sahili de özelleştirmiş oluyor. Oysa biz orayı kullanıyorduk. Bu yapmış olduğu hukuka aykırı. O duvarı kaldırtmak için her yolu deneyeceğiz.”

Hürriyet – Cenker Tezel

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?