• DOLAR
  6,1378
  %0,39
 • EURO
  6,6769
  %0,59
 • ALTIN
  325,40
  %-0,24
 • BIST
  7,9863
  %1,02
Seyhan Soylu “SİSİ” Ünlü İş Adamı İle Evlendi!

Seyhan Soylu “SİSİ” Ünlü İş Adamı İle Evlendi!

“Sisi” lakaplı ünlülerin menajeri Seyhan soylu üçüncü evliliğini, Rizeli iş insanı Fahri Yazıcı ile gerçekleştirmiş oldu. Evliliğini “İslami kurallara” gore icra eden Sisi, nikahında peçe taktı. Nikah öncesi evde imam eşliğinde Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı.


Sisi, törende yaptığı açıklamada “İslami kurallara göre yaşamımı devam ettirmek istiyorum” ifadelerini kullandı. Seyhan soylu “Sisi” 3. Kez evlendi, aynı zamanda İslami kurallara bakılırsa;

İlk evliliğinde, İran Şahı’nın yeğeni prens Ataullah Pehlevi ile İngiltere’de, şaşaalı bir izdivaç ile dünya evine girmiş ve bu birlikteliği iran’da vaka olmuştu.

Asil 2. Evliliğini Samsunlu iş adamıyla Antalya’da gerçekleştirdi.

Seyhan asil; Sosyetenin ünlü ailesi Eylik ailesine de çok yakın olduğundan dolayi Kanalın ve Royal Resort zincir otellerinin sahibi Bülent Eylik Sisi’nin düğünü için otelini kapadi ve düğüne davetli olanlar için THY’den özel uçaklarla konuklar Antalya’ya taşınarak otelde 1 hafta ağırlandı.

Seyhan soylu (47) dün akşam 3. Eşiyle olan evliliği için adım attı.

Asil bukez AKP’ye yakınlığı ile malum Rize’nin ünlü ailelerinden “Yazıcılar’a Gelin” gidiyor.

Aile fırıncılıkla uğraşmakta. Damat Fahri Yazıcı gezim ve Taşımacı… 35 yaşındaki Yazıcı’nın 2. Birlikteliği.

Asil 3. Evliliğini de islami kurallara gore yaptı.

Soylu’nun Yeşilköy’deki konağında yapılan nikahta dini ritüeller ön plandaydı.

Nikah öncesi evde imam eşliğinde;
– Kuran’ı Kerim tilaveti
– Günün mana ifadeı
– İlahiler
– Tasavvuf ekibi (Kanun, Ney, Bendir)
– Semazen gösterisi
– Takı merasimi

daha sonra ikilinin yakın arkadaşları katıldığı nikah öncesi merasimde soylu yakın dostlarına şunarı söyledi;

“Bizde öncelik islami ayin, Nisan ayında Mogolistan’da Şaman düğünü, allah nasip ederse yazında istanbul ve Rize’de basına kapalı yakın arkadaş, arkadaş ve aile eşrafının katılacağı mütevazi bir “Kır düğünü” yapmak gönlümüzden geçmekte. Artık yeni adım attigim yaşamımda muhafazakar, mütedeyyin bir hayat sürmek istiyorum. Evlilik kurumu mesuliyet ister, geçmişimde yeteri kadar çılgınlıklar yaptık. Artık durulma ve dingin bir yaşam sürmek gerek.

Benim de hep islami ritüellerle izdivaç yapmak gönlümde vardı. Allah kalbime bakılırsa nasip etti. Geçmışte olaylı Marmara Gemisi sürecinde Kudüs ziyaretim’de ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da yarı hacca nail olduk.
RABBİM nasip ederse Eşimle beraber Mekke ve Medine ziyaretleri de yapmak isterim. Bu ziyaretler hemen sonra da islami kurallara gore hayatımı geçindirmek isterim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?