• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
Sağlık Bakanı Koca Virüs İçin Tarih Verdi

Sağlık Bakanı Koca Virüs İçin Tarih Verdi

Koronavirüste yaşanan ilk vefatı açıklayan Sağlık Bakanı Koca, vaka sayısının 98’e yükseldiğini açıklarken, yurttaşları 1-2 ay süreyle tüm tedbirlere uymaya davet etti.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs konusunda düzenlemiş olduğu basın toplantısında Türkiye’de koronavirüs nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiğini açıkladı. Bakan Koca, vaka sayısının 98’e ulaştığını söylerken, halkı tüm tedbirlere 1-2 ay boyunca harfiyen uymaya çağırdı

“TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ BİZDE DE SALGINA DÖNÜŞEBİLİR”

Bakan Koca koronavirüs tedbirleriyle ilgili şunları söyledi:Salgına dönüşmesi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kuvvetle olası alan bu hastalığa set çekmenin yolu tedbir almaktır. Biliyorsunuz Avrupa ülkelerine sınırlarımızı kapattık. Riskleri önlemek istiyoruz.

“TOPLAM HASTA SAYIMIZ 98’E YÜKSELDİ”

Umreden ve Avrupa’dan girişler yapıldı. Bu şekilde giriş yapanlar kontrol edildi ve bulgusu olanlar teste tabi tutuldu. Bu testlerde izole edilen vakalar bulunmakta ve yakınlarıyla beraber kontrol altına alınmaktadır. Önceden tanı konulan vakaların yakınlarını taramadan geçiriyoruz. Yapılan testlerde pozitif sonuç 51 kişidir. Toplam hasta sayımız 98 olmuştur.”1-2 AY DİRENELİM”Pozitif kısmın büyük kısmı iyileşme ile sonuçlanıyor. Bunun için gerekli destek tedavisini sağlamaktayız. Dünyadaki gelişmeleri de yakından izliyoruz, bu durum bize net bir iyimserlik yaşatıyor.Bir kez daha milletimize başsağlığı diliyorum, hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Bugünler böyle devam edemez. Hayatımızı 1-2 ay bu koşullara göre düzenleyip, direnelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?