• DOLAR
  6,7371
  %0,04
 • EURO
  7,2963
  %0,13
 • ALTIN
  350,73
  %0,10
 • BIST
  8,2600
  %-0,08
Rus Takvimi 2019 Cinsiyet Hesaplama

Rus Takvimi 2019 Cinsiyet Hesaplama

Rus Takvimi Cinsiyet Hesapla

Anne ve baba adaylarının ilk çocuklarında en çok merak ettikleri şey, bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağıdır. Geçmişten günümüze kadar kız ve erkek çocuklara farklı anlamlar yüklenmekte olduğu için toplumlar bebek cinsiyetlerini çok çabuk öğrenmek istemektedirler. Bebeklerin cinsiyetlerini çabucak öğrenmek isteyen anne ve baba adayları için de çin takvimi ve rus takvimi en çok araştırılan bebek cinsiyeti öğrenme yöntemlerindendir.

Peki Rus Takvimine göre bebek cinsiyeti nasıl belirlenir? Rus Takviminde cinsiyet öğrenmek için nelere ihtiyaç vardır hepsine değineceğiz.

Rus Takvimi Nedir?

Rus takvimi de çin takvimi gibi bilimsel bir cinsiyet belirleme yöntemi değildir. Cinsiyet belirlemelerde bilimsel yöntem dışında kullanılan tüm yöntemler tamamen eski zamanlardan kalma ve çağ dışı diye tabir edeceğimiz hesaplamalardır.

Rus takviminde bebek cinsiyeti, anne ve babanın doğum tarihi ile, annenin son adet tarihine göre yapılan bir hesaplama yöntemidir. Bu cinsiyet belirleme yöntemi de çin takvimi gibi doğru sonuçlar verdiği düşünülen bir sistemdir.

Rus takviminde cinsiyet belirlemek için sizden istenilen bilgileri eksiksiz girerek, hesapla butonuna bastığınızda, bebeğinizin cinsiyetinin yüksek ihtimalle hangisi olacağını öğrenebilirsiniz.

Rus takvimi hesaplama konusunda bilimsel olarak en net cevabı doğum sonrası alabilirsiniz bunu unutmayınız. Bebek cinsiyetini öğrenmenin en önemli noktası günümüzde ilerleyen bilimle birlikte ultrason denen cihazdır. Bu cihaz ile anne ve babalar bebeklerinin cinsiyetlerini en geç 16. hafta da öğrenebilirler.

Ülkemizde bebek cinsiyeti öğrenmek ile ilgili olarak çeşitli tahminler bulunmaktadır örneğin; anne karnının şekli sivriyse erkek, karınyuvarlaksa kız çocuk olacağı, yüzük testi ve annenin güzelleşmesi gibi yöntemlerle bebeğin cinsiyeti tahmin edilir. Bebeklerin cinsiyeti ilk olarak döllenmenin başladığı zaman bellidir ancak bunun tespiti hamilelik gerçekleşir gerçekleşmez mümkün değildir.
Anne ve baba adayları kendilerince daha hızlı bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmek için günümüzde ÇİN TAKVİMİ veya RUS TAKVİMİNİ kullanmaktadırlar.


Rus Takvimi Doğru Mu?
Rus takvimi de aynı çin takviminde olduğu gibi tamamen kişisel bir hesaplama aracıdır. Bazı anne ve babalar bebeklerinin cinsiyetlerinin Rus Takvimine göre doğru olarak çıktığını söylerlerken bazı anne ve babalar ise bebeklerinin cinsiyet belirlemelerine göre yanlış olduğunu söylemektedirler.

Rus takvimi ile cinsiyet belirleme işlemi de tamamen batıldır arkadaşlar yani kesin cinsiyet belirleme söz konusu değildir. Bebek cinsiyetleri en erken hamileliğin 12. haftasında öğrenilebilmektedir bundan önce yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde tahminler yürütülebilir ancak bunlar tamamen tahmindir. Bebeklerin net cinsiyetini en geç 16. hafta da doktor tarafından net olarak öğrenebilirsiniz.

Rus takviminde cinsiyet belirleme işlemi çin takvimin göre biraz daha bilimsel olarak düşünülmektedir. Bunun nedeni ise doğum tarihleri ve annenin son adet tarihinin hesaplamalarda yer almasıdır.

Çin Takvimi İle Bebek Cinsiyeti Öğrenmek İçin Aşağıdaki Resme Tıklayınız.
cin-takvimi-cinsiyet

Rus Takviminde Her Yıl Sonuçlar Değişiyor Mu?
Anne ve babanın doğum tarihi sabit olduğu halde yıl yıl hesaplamalarda bebek cinsiyeti değişmektedir bunun nedeni ise her yıl bir ileri gitmekte ve adet zamanı değişmektedir. Zaten yukarıda da belirttiğimiz gibi bu hesaplama amaçları sadece tahmin üzerinedir kimse kesin diyememektedir.

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Geçmişten günümüze bir şekilde ulaşan bebek cinsiyeti hesaplamalarından olan rus takvimine göre bebeklerin cinsiyetleri anne ve babanın doğum tarihi ve annenin son adet tarihine göre yapılmaktadır.

Rus takvimine göre bebeğinizin cinsiyetini sizlerde öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki hesaplama aracından anne ve baba adaylarının doğum tarihlerini net olarak giriniz ve annenin son adet tarihini de girerek hesapla tuşuna basınız.

[GENCSaglik form=”RusTakvimiHesaplama” renk=”Pembe”]


Not: RUS TAKVİMİ tamamen eğlence amaçlıdır. Sitemizde çin takvimini eğlence amaçlı siz okurlarımıza sunmaktadır. Lütfen kendinizi fazla hesaplama araçlarına kaptırmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

40 yorum

 1. Vay be! İlk kez böyle bir şeyden haberim oluyor. Gerçekten güzel bir uygulamaymış. Hemen gideyim de yengemlere söyleyeyim bir hesaplasınlar. Bakalım cinsiyeti ne çıkacak.

 2. Bebek sahibi olacak olanlar için yeni duyulan bir takvim ve gayet açıklayıcı bilgiler olmuş. Tavsiye edilebilir.

 3. Bu takvimi ilk defa duydum, daha doğrusu hiç böyle konulara karşıda yaklaşımım olmadı ama şimdi bunu okudum ya bundan sonra birilerine anlatırım her ne kadar alanım olmasa da 😀

  • Selam bu hesaplamaların doğru olduğunu kimse söyleyemez geçmişten gelen bir gelenek 2 hesaplamada aynı sonucu verecek diye bir durum söz konusu değil.

 4. Çok ilginçmiş. Rumi, Hicri, Miladi ve hatta Çin takviminden sonra Rus takvimiyle ilgili geniş ve başarılı bir gönderi. Eğlenceli… 😉

 5. Cinsiyet hesaplamak için Çin takvimini duymuştum ama Rus takvimini ilk defa duydum. Gerçekten ilginçmiş. Bu güzel yazı için teşekkürler.

 6. Çinliler her zaman bu tarz işlerde bir adım öndedir. Rus takvimi de ilgi çekici duruyor incelenmeli bence. Ufukta bir çocuk yok ama bir kenarda dursun şimdilik

 7. Anne ve baba adayları kendilerince daha hızlı bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmek için günümüzde ÇİN TAKVİMİ veya RUS TAKVİMİNİ kullanmaktadırlar. bu hesaplamayı ilk defa duydum ama hanımıma soracağım nasıl olur çok merak ettim bu ilginç bilgi için bebektakvimi.net adresinede ayrıca teşekkür ederim.

 8. Harika bir sistem. Dogacak cocugum icin yaptim bakalim tutacak mi? Tesekkurler paylasim icin

 9. Rus takvimini ilk defa duydum. Çin takvimi kadar meşhur olmasa da, bence hesap yapmaya değer. İlk bulduğum hamileye bu testi yapacağım bakalım doğru mu?

 10. Hamileyim bebeğimin cinsiyeti belli oldu ama denemek amaçlı yinede bakmak istedim doktorumun dediği ile aynı çıktı 🙂

 11. İlk cocuugumu çin takvimine göre hesaplamıştır. ikinci çocugumun cinsiteyini de çin takvimine göre hesaplayınca bu da kız oluyor hadi inşallah 🙂

 12. Rus takvimi doğru değil tutmuyor yanlış görünüyor ama fala inanma falsız kalma diye hesaplıyoruz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?