Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Categories Rus TakvimiPosted on
rus-takvimi

Rus takvimi nedir? Rus takvimi Doğru mu? Rus Takvimi Cinsiyet Belirlemesi Nasıl Yapılır? Rus Takvimi Hesaplaması Nasıl Yapılır? Rus Takvimi 2018 Cinsyet Hesaplama Nasıl Yapılır? Rus Takvimi 2019 Cinsiyet Hesaplama? sorularının cevaplarına bu yazımızda cevap bulabileceksiniz. Bu soruların yanı sıra çin takvimine göre bebek cinsiyetini otomatik olarak rus takvimi hesaplamayı yazımızın devamında sizlerle paylaşacağız.

Anne ve baba adaylarının ilk çocuklarında en çok merak ettikleri şey, bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağıdır. Geçmişten günümüze kadar kız ve erkek çocuklara farklı anlamlar yüklenmekte olduğu için toplumlar bebek cinsiyetlerini çok çabuk öğrenmek istemektedirler. Bebeklerin cinsiyetlerini çabucak öğrenmek isteyen anne ve baba adayları için de çin takvimi ve rus takvimi en çok araştırılan bebek cinsiyeti öğrenme yöntemlerindendir.

Peki Rus Takvimine göre bebek cinsiyeti nasıl belirlenir? Rus Takviminde cinsiyet öğrenmek için nelere ihtiyaç vardır hepsine değineceğiz.

Rus Takvimi Nedir?
Rus takvimi de çin takvimi gibi bilimsel bir cinsiyet belirleme yöntemi değildir. Cinsiyet belirlemelerde bilimsel yöntem dışında kullanılan tüm yöntemler tamamen eski zamanlardan kalma ve çağ dışı diye tabir edeceğimiz hesaplamalardır.

Rus takviminde bebek cinsiyeti, anne ve babanın doğum tarihi ile, annenin son adet tarihine göre yapılan bir hesaplama yöntemidir. Bu cinsiyet belirleme yöntemi de çin takvimi gibi doğru sonuçlar verdiği düşünülen bir sistemdir.

Rus takviminde cinsiyet belirlemek için sizden istenilen bilgileri eksiksiz girerek, hesapla butonuna bastığınızda, bebeğinizin cinsiyetinin yüksek ihtimalle hangisi olacağını öğrenebilirsiniz.

Rus takvimi hesaplama konusunda bilimsel olarak en net cevabı doğum sonrası alabilirsiniz bunu unutmayınız. Bebek cinsiyetini öğrenmenin en önemli noktası günümüzde ilerleyen bilimle birlikte ultrason denen cihazdır. Bu cihaz ile anne ve babalar bebeklerinin cinsiyetlerini en geç 16. hafta da öğrenebilirler.

Ülkemizde bebek cinsiyeti öğrenmek ile ilgili olarak çeşitli tahminler bulunmaktadır örneğin; anne karnının şekli sivriyse erkek, karınyuvarlaksa kız çocuk olacağı, yüzük testi ve annenin güzelleşmesi gibi yöntemlerle bebeğin cinsiyeti tahmin edilir. Bebeklerin cinsiyeti ilk olarak döllenmenin başladığı zaman bellidir ancak bunun tespiti hamilelik gerçekleşir gerçekleşmez mümkün değildir.

Anne ve baba adayları kendilerince daha hızlı bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenmek için günümüzde ÇİN TAKVİMİ veya RUS TAKVİMİNİ kullanmaktadırlar.

Rus Takvimi Doğru Mu?
Rus takvimi de aynı çin takviminde olduğu gibi tamamen kişisel bir hesaplama aracıdır. Bazı anne ve babalar bebeklerinin cinsiyetlerinin Rus Takvimine göre doğru olarak çıktığını söylerlerken bazı anne ve babalar ise bebeklerinin cinsiyet belirlemelerine göre yanlış olduğunu söylemektedirler.

Rus takvimi ile cinsiyet belirleme işlemi de tamamen batıldır arkadaşlar yani kesin cinsiyet belirleme söz konusu değildir. Bebek cinsiyetleri en erken hamileliğin 12. haftasında öğrenilebilmektedir bundan önce yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekilde tahminler yürütülebilir ancak bunlar tamamen tahmindir. Bebeklerin net cinsiyetini en geç 16. hafta da doktor tarafından net olarak öğrenebilirsiniz.

Rus takviminde cinsiyet belirleme işlemi çin takvimin göre biraz daha bilimsel olarak düşünülmektedir. Bunun nedeni ise doğum tarihleri ve annenin son adet tarihinin hesaplamalarda yer almasıdır.

Rus Takviminde Her Yıl Sonuçlar Değişiyor Mu?
Anne ve babanın doğum tarihi sabit olduğu halde yıl yıl hesaplamalarda bebek cinsiyeti değişmektedir bunun nedeni ise her yıl bir ileri gitmekte ve adet zamanı değişmektedir. Zaten yukarıda da belirttiğimiz gibi bu hesaplama amaçları sadece tahmin üzerinedir kimse kesin diyememektedir.

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Geçmişten günümüze bir şekilde ulaşan bebek cinsiyeti hesaplamalarından olan rus takvimine göre bebeklerin cinsiyetleri anne ve babanın doğum tarihi ve annenin son adet tarihine göre yapılmaktadır.

Rus takvimine göre bebeğinizin cinsiyetini sizlerde öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki hesaplama aracından anne ve baba adaylarının doğum tarihlerini net olarak giriniz ve annenin son adet tarihini de girerek hesapla tuşuna basınız.

Anne Doğum Tarihi

Baba Doğum Tarihi

Hamilelik Tarihi


Not: RUS TAKVİMİ tamamen eğlence amaçlıdır. Sitemizde çin takvimini eğlence amaçlı siz okurlarımıza sunmaktadır.

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama
5 (100%) 13 votes

Bebek cinsiyeti belirleme, hamilelik hesaplama, tüp bebek hesaplama gibi kadınları ilgilendiren hesaplama araçlarını tek sitede toplayan web sitesi...

8 comments

  1. Rus takvimi doğru değil tutmuyor yanlış görünüyor ama fala inanma falsız kalma diye hesaplıyoruz.

  2. İlk cocuugumu çin takvimine göre hesaplamıştır. ikinci çocugumun cinsiteyini de çin takvimine göre hesaplayınca bu da kız oluyor hadi inşallah 🙂

  3. Hamileyim bebeğimin cinsiyeti belli oldu ama denemek amaçlı yinede bakmak istedim doktorumun dediği ile aynı çıktı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir