• DOLAR
  5,8108
  %0,42
 • EURO
  6,4277
  %0,41
 • ALTIN
  272,85
  %0,40
 • BIST
  7,6449
  %0,52
Oje Tırnakları Besler mi?

Oje Tırnakları Besler mi?

Hayatının her alanında şıklığından ödün vermeyen kadınlar için bazı kozmetik ürünleri vardır ki asla vazgeçilemez ürünler arasında yer alır. Bunlardan birisi de ojelerdir. Ellerin zarif ve naif bir görünüme kavuşmasına yardımcı olduğu gibi genel bütünlükte dış görünümde bütünleyici ve pekiştirici etkiler ojeler ile sağlanabiliyor. Ojeler, çok uzun zamandır kadın modasının en önemli parçalarından birisi olarak öne çıkıyor. Modaya göre veya tarza göre renkleri ve nitelikleri değişkenlik gösteriyor olsa da ojeler her zaman kadın modasının önemli bir parçası konumunda bulunuyor. Bu durumda yoğun şekilde kullanılmasına neden oluyor. Böyle yoğun bir kullanımda doğal olarak oje tırnakları besler mi benzerinde soruların ortaya çıkması söz konusu oluyor.

Birbirinden dikkat çekici veya sade tonlara sahip olan zengin oje çeşitliliğinin dünyasında farklı markalar ve modeller bulunuyor. Aralıksız olarak sürekli oje sürme işleminin ardından tırnaklar üzerinde ne gibi etkilerinin olacağı fazlasıyla da merak konusu olabiliyor. Özellikle de oje tırnakları besler mi yoksa zarar mı verir, sorusu en çok edilen konulardan birisidir. Uzmanlara göre özellikle ucuz ve kalitesiz ojeler başta olmak üzere tüm ojeler, tırnakların havasız kalmasına neden oluyor. Bu durumda sararma, zayıf düşme, kabuklaşma ve daha basit şekilde kırılma gibi durumlara açık olmasına neden oluyor. Bununla birlikte içeriğinde bulunan yüksek miktardaki toksik maddeler ile de vücut sağlığı açısından çok ciddi riskler teşkil edebiliyor. Bu yüzden de uzmanlar, oje kullanımının minimalize edilmesini tavsiye ediyor.

Kalıcı Oje Tırnakları Besler Mi?

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen kalıcı oje ile ilgili olarak da kalıcı oje tırnakları besler mi sorusu gündeme gelebiliyor. Bazı uzmanlara göre kalıcı ojelerin içerisinde yer alan besleyici etkenler ile 10 güne kadar tırnaklarda besleyici etkiler oluşturabilmektedir. Bu şekilde sağlıklı tırnaklara sahip olunması açısından tırnak bakımına da önemli katkılar sağlıyor. Bu yönüyle de daha uzun süreler 10 dakikalık bir işlem ile 10 güne kadar uzanabilecek niteliklerde hem estetik açıdan özel hem de bakım açısından sağlıklı bir oje kullanımı gerçekleştirilebiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?