• DOLAR
  6,7371
  %0,04
 • EURO
  7,2963
  %0,13
 • ALTIN
  350,73
  %0,10
 • BIST
  8,2600
  %-0,08
Liposuction Nedir Nasıl Uygulanır?

Liposuction Nedir Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda sıkça karşılaşılan bir kavram olan liposuction kavramı, tıp biliminde teknik bir kavram olsa da toplumda da yaygın olarak bilinen bir kavramdır. Daha yaygın bilinen adıyla yağ aldırma işlemi olan liposuction nedir sorusunun yanıtı aslında vücuttaki diyet ve egzersize karşı yüksek direnci olan bölgelerdeki yağ birikintilerinin parçalanarak, vücuttan atılması işlemidir. Niteliği yönünden cerrahi yapıda müdahale kapsamında bulunuyor. Gelişmiş tıp bilimi teknolojisinden yardım alınarak, vücuttaki söz konusu bölgelerden “vakum” tekniği ile yağ çıkarma işlemi yapılıyor. Bu şekilde vücuttan bir türlü atılamayan yağlardan en hızlı ve en kolay şekilde kurtulmaya yardımcı olur.

Liposuction Nasıl Uygulanır?

Günümüzde yaptıran herkesin fazlasıyla memnun kaldığı ve etkilerinin de gözle görülebilir düzeyde hissedildiği lipsuction nasıl uygulanır sorusu da doğal olarak en çok merak edilen hususlardan birisidir. Çünkü minvali cerrahi niteliği olmasından dolayı yaptırmayı düşünün kişiler etkileri, iyileşme süreci ve olumsuz etkileri gibi konularda fazlasıyla endişeli olabiliyor. Cerrahi nitelikli bir operasyon olsa da liposuction müdahaleleri duruma ve uygulama kapsamına göre değişiklik gösterecek şekilde genel veya lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Temel olarak müdahale evvelinde vücutta yağ alımı yapılacak bölgelere işaretleme yapılır.

Bu işlemin ardından lipsuction nasıl uygulanır sorusuna da yanıt oluşturan anestezi uygulaması gerçekleştirilir. Cildin tümüyle uyuşmasına ve sertleşmesine yardımcı olacak steril bir sıvı çözelti bölgeye enjekte edilir. Çok ince ve küçük bir kesik ilgili bölgede uygulandıktan sonra bu kesikten vakum makinesi sistemine bağlı “kanül” isimli parça yerleştirilir. Bu şekilde bölgedeki yağların parçalanarak, emilmesi ileri-geri hareketleri ile sağlanır. İşlem sonucunda kesikler açık bırakılarak fazla sıvı boşalımı sağlanır. En son işlemlerin tamamlanmasının ardından ise bölgedeki kesiklere için yeni nesil dikişler uygulanarak, bandajlama yapılır. Bu şekilde bölgede tam bir koruma sağlanır. Bu aşamadan sonra kişinin taburcu edilmesi mümkündür. Ancak liposuction operasyonu genel anestezi uygulanarak yapılmış veya tek müdahalede yüksek miktarda yağ çekimi gerçekleştirilmiş ise olası komplikasyonlara karşı önlem mahiyetli olarak 1 gece yatış gerçekleştirilmesi gerekir. Ancak lokal anestezi uygulanarak yapılması durumunda sadece birkaç sonra taburcu edilebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?