• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,79
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Kurbanlarını internetten buluyor, çirkin tuzak

Kurbanlarını internetten buluyor, çirkin tuzak

Denizli’de internette çeşitli sitelerden araçlarını satmak için ilan veren kişilerle noterde buluşan ve aracı almak için banka hesabına ileri tarihli EFT yaptıktan sonra aracı üzerine alan ve EFT’yi iptal ederek vatandaşları dolandırdığı iddia edilen Hatice D. (45) jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Suç Araştırma Timi (JASAT), Denizli ve çevre illerde otomobillerini satarken dolandırıldığını söyleyen 10 ayrı kişinin şikâyeti üzerine çalışma başlattı. JASAT ekibi, internette bazı sitelerde araçlarını satmak için ilan veren kişileri telefonla arayıp pazarlık yapan, ardından da noterde buluşan Hatice D.’yi takibe aldı. Hatice D.’nin mesai bitmeden saat 16.30’dan sonra aracını satmak isteyen kişilerle noterde buluştuğu, mesai saatinin sonlarına doğru aracını satmak isteyen kişinin banka hesabına EFT yaptığını gösterip, cep telefonundan dekontu da gösterdiği, ardından paranın sabah hesabında olacağını söyleyip, aracın satışını üzerine aldığı belirlendi.

Aracın satışını üzerine aldıktan sonra Hatice D.’nin ileri tarihli yaptığı EFT’yi iptal ederek, vatandaşları dolandırdığı tespit edildi. Hatice D.’nin dolandırıcılık yöntemiyle üzerine aldığı araçları, ertesi gün, noter açıldığı saat 09.00’da internet üzerinden müşteri bularak düşük fiyatları sattığı da ortaya çıktı. Hatice D. JASAT ekipleri tarafından dün yakalandı. Adliyeye sevk edilen Hatice D., sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Hukuk boşluklarından yararlanarak milleti dolandırıyor, adli kontrol şartıyla serbest bırakıp bireyleri kendi adaletini yapmaya zorluyorlar …! Adalet tatilde ….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?