• DOLAR
  5,7718
  %-0,63
 • EURO
  6,4225
  %-0,64
 • ALTIN
  277,06
  %-0,28
 • BIST
  99.143
  %1,28
Kreş Yaş Sınırı Kaçtır?

Kreş Yaş Sınırı Kaçtır?

Çocukların gelişimi açısından oyun çağı oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Uzmanlara göre oyun çağı dönemi 3 yaşını doldurmuş olan tüm çocuklar için otomatik olarak başlamaktadır. Söz konusu dönem içerisinde çocuklarda çok yüksek miktarda enerji mevcudiyeti söz konusudur. Bu durumda fazlasıyla enerjik olmasına ve dolayısı ile de fazla hareketli olmasına neden oluyor. Bu durumda evde tek başına ya da yaşıtı olmayan kişilerle bu enerjisini atabilmesi açısından pek de yeterli olmaz. Bu nedenle de günümüzde çocuklar için kreş hizmetleri bulunuyor. Ancak ebeveynler tarafından kreş yaş sınırı kaçtır sorusunun yanıtı da doğal olarak merak ediliyor.

Hayatının en değerli varlığı olan çocuğunun hayatı açısından bu şekilde önemli bir değişim noktasında ortaya çıkabilecek psikolojik etkilerinin yanı sıra ebeveynler açısından da alışılması zor bir süreci oluşturmaktadır. Bu nedenle de kreş yaş sınırı kaçtır gibi sorular gündeme gelebiliyor. Bu sorunun yanıtı için genellikle 0 ile 4 yaş aralığı yani çocukların bağlanma ve güvenli ayrılma dönemleri göz önünde bulunduruluyor. Bu şekilde çok daha dinamik bir şekilde kreş hizmetlerinden yararlanılabilmesi mümkün oluyor.

Günümüz modern şehir yaşantısında özellikle kadınların iş hayatında aktif şekilde yer alıyor olması doğum sonrası dönemde çocuklar açısından oldukça önemli sorunlar teşkil edebiliyor. Özellikle de 0-2 yaş aralığında çocuklar, bu süreçte annelerine bağlanma açısından fazlasıyla eğilimli oldukları gibi aynı zamanda da güvenine gereksinim duyduğu süreçtir. Ne yazık ki günümüzde çalışan anneler açısından bunun sağlanması fazlasıyla zorlu olabiliyor. Bu nedenle de kreş yaş sınırı kaçtır sorusunun ihtiyaçtan kaynaklı olarak ortaya çıkması söz konusu olabiliyor. Kreşler günümüzde ebeveynlerin çocuklarını son derece gönül rahatlığıyla ve hiçbir endişe duymadan kreşlere bırakabilme imkanına sahip olabilmesi sağlanıyor. Alanında uzmanların görevli olduğu kreşlerde çocukların her yönden kendilerini güvende hissedebilecekleri ve yeniden aileleri ile bulaşmanın oluşturduğu güveni taşıyabilmeleri sağlanabiliyor. Bu nedenle de günümüzde 0 ile 4 yaş aralığındaki çocuklar için kreş hizmetleri son derece ideal ve güvenli bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?