• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
Koronavirüs Kendine Yeni Bir Yaşam Alanı Buldu

Koronavirüs Kendine Yeni Bir Yaşam Alanı Buldu

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü, yapmış olduğu araştırmada, virüsün bazı hastaların dışkıları yoluyla kanalizasyona karıştığını tespit etti ve atık sulardan uzak durulması uyarısında bulundu.

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü (RIVM) salgının ağırlıklı olarak görüldüğü Tilburg kenti ile başkent Amsterdam’daki kanalizasyon suyunda koronavirüse rastlandığını açıkladı. RIVM virüsün bazı hastaların dışkıları yoluyla kanalizasyona karıştığını belirterek, atık sulardan uzak durulmasını istedi.

KANALİZASYON ŞEBEKELERİNDE VİRÜS TESPİT EDİLDİ
Enstitü, Hollanda’da salgının yayılması üzerine Mart ayı ortalarında kanalizasyon sularında incelemede bulundu. Ülkede ilk resmi korona hastasının teşhis edildiği Loon op Zand ilçesinin atık su arıtma tesisin beraberinde Kaatsheuvel kasabası, Tilburg ve Amsterdam kentlerinin kanalizasyon şebekelerinde koronavirüs bulundu.

İÇME SULARI GÜVENLİ
Kaatsheuvel kasabasındaki arıtma tesisinden çıkan sularda virüsün yer almadığını ve arıtma suyuyla içme suyu arasında bağlantı bulunmadığını belirten Hollandalı uzmanlar, içme sularının güvenli olduğunu açıkladı. Su İşletmeleri Birliği’ne göre, Kaatsheuvel deki yerel sakinler için herhangi bir risk yok.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?