• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
Korona Sayısı Türkiye’de Yükseliyor Bakan Açıkladı

Korona Sayısı Türkiye’de Yükseliyor Bakan Açıkladı

Bakan Koca, Türkiye’deki koronavirüs vakasının 6’ya yükseldiğini açıkladı. Bakan Koca, Umre’den dönen bir vatandaşımızın testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son yedi gün içinde Umre’den dönen bir vatandaşın koronavirüs testinin olumlu çıktığını açıkladı. Sosyal medya hesabından yeni vakayı açıklayan sağlık Bakanı Koca, “Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin” uyarmasında bulundu.”MALESEF POZİTİF ÇIKTI”İşte Bakan Koca’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşım:

“Umre’den yeni döndüyseniz “14 Gün kaideına” uymanızı ısrarla istiyoruz. Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi malesef pozitif yönde çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sıhhat taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez.”

UMRE’DEN DÖNENLER DAHA ÖNCE UYARILMIŞTI

Umre’den dönen yurttaşlarda virüs olma ihtimalinin yüksek olduğu ve buradan gelecek kişilerin karantina koşullarında olmasının kişisel inisiyatife bırakılmaması gerektiği ihtarları yapılmıştı.Türkiye’de görülen ilk 5 olay daha önce birbiriyle temaslı olan vatandaşlarımızdı. Son vaka ise bunlardan bağlarımsız, Umre’den gelen bir vatandaşımızda görüldü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?