• DOLAR
  6,7914
  %0,85
 • EURO
  7,3331
  %0,63
 • ALTIN
  363,80
  %3,83
 • BIST
  8,3167
  %0,60
İYİ Partide Deprem Devam Ediyor

İYİ Partide Deprem Devam Ediyor

Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın istifasının yankıları bitmeden Balıkesir Milletvekili, Meclis yazman Üyesi İsmail Ok, tüm görevlerinden çekilme ettiğini bildirdi.

Medyafaresinde yer alan habere göre;

Zehir zemberek açıklamasında CHP- HDP işbirilğine ve partisinin duruşuna dikkat çeken Ok,” Artık Parti Yönetimi ile şahsım İçin son derece duyarlı ve önemli olan parti politikalarında tamamen ters düşmüş olduğumüz görüldü. Bu durumun devam ettirilmesi hem kurucusu olduğum partime bununla birlikte şahsıma zarar vermeye adım atmıştır. Geriye tek bir çıkış yolu kalmıştır. Üzücü olsa da artık ayrılık daha hayırlı olacaktır” dedi.

Ok’un yazılı açıklaması şöyle:

İyi Parti ;

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucu değerlerini” benimseyen bütün yurttaşlarımızı hiçbir fark yapmadan kucaklayan bir ulusal parti olarak kurulmuştur .

Yine İyi Parti ;

Devletimize ve milletimizi zarar verecek, bölücü, yıkıcı etkinlik gösteren parti veya sivil toplum kuruluşlarında yer edinen, gücünü ve sermayesini emperyalist güçlerden alan fert yahut kişilerin asla erişemeyeceği Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün Milliyetçilik anlayışı ile kurulmuş ve bu doğrultuda siyaset yapması arzu edilmiştir.

Ancak bu iddiamız çok kısa bir zamanda yerle bir olmuş ve hayallerimiz yıkılmıştır.

Şöyle ki, sözde sivil toplum örgütü adındaki, emperyalist Soros Vakıflarında vazife yapanlar , başkanlık divanında en kırılgan görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine karşın bu Soros’çuların partinin en kırılgan birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir.

Bu vaka şahsımda şok tesiri yaratmıştır! Ve 03.09.2019 tarihinde icra ettiğim yazılı basın açıklaması ile özellikle Genel Merkez Yönetimini de bu mevzuda eleştirmişimdir. Gene ilk fırsatta Genel Başkanımız ile bire bir meydana getirdiğim görüşmede bu uygulamadan dolayı artık partimizin siyasal faaliyetlerine katılmayacağımı fakat partiye de zarar vermeyeceğimi ifade ettim. Yine bu görüşmede artık milletvekili adayı da olmayacağımı ve yapılacak ilk genel seçimde etken siyaseti bırakacağımı da kararlı ve net bir halde ifade ettim. Devamla Meclis Başkanlık Divanındaki görevimden de ayrılabileceğimi ifade etmeme karşın Genel Başkanımız kararlı bir halde devam etmemi istedi.

Haliyle siyasi çalışmalarıma seçim bölgemde de son verdim. Partimizin zarar görmemesi adına bu ayrıntıları paylaşmadığım partili dostlarımın yerel de hiçbir siyasal çalışma yapmadığım ve onları bir tek bıraktığım için haklı olarak bana kırıldıklarını da biliyorum.

Partimiz yetkili kurulları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olmasından benim de gurur duyduğum CHP ile seçim işbirliği kararı aldı.

İptal edilen İstanbul seçimlerinden sonra üç hafta Sayın İmamoğlu’na destek vermek için İstanbul’a gittim. Sayın İmamoğlu seçimden derhal sonrasında sanki meydana getirecek hiçbir işi kalmamış benzer biçimde hemen HDP’li belediyeleri ve gene ilk yurt dışı gezisinde de PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret etmiştir.

Dahası, başkan eşleri ve İHANET SÜRECİNİN akil adamlarından Kadir İnanır ile beraber PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitabından sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitmişlerdir.

Tüm bunlar artık ortağımız CHP’nin HDP ile adı konulmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesidir.

Partimiz Yönetiminin milletvekilleri ile yaptığı ilk toplantıda bu durumdan rahatsız olduğumu ve bunun tarafımdan kabul edilemeyeceğini ifade ettikten sonra “Parti Yönetimin görüşünü sordum.”

En yetkili ağızdan verilen cevapla aynen devam edileceğini anlaşılmış oldu. Ve özellikle de bu benim mahalli seçimlerde yaşadıklarımdan dolayı kişisel tepkim olduğu şeklinde bir iddia ile karşı karşıya kaldım.

Artık Parti Yönetimi ile şahsım İçin son aşama duyarlı ve önemli olan parti politikalarında tamamen ters düşmüş olduğumüz görüldü. Bu durumun devam ettirilmesi hem kurucusu olduğum partime bununla birlikte

şahsıma zarar vermeye başlamıştır. Geriye tek bir çıkış yolu kalmıştır. Üzücü olsa da artık ayrılık daha hayırlı olacaktır !

Partimizde Türk Milliyetçiliği Ülküsü davasını savunan ve farklı görüşlerde çok değerli yurtsever-yurtsever arkadaşlarımın varlığından çok fakat çok mutluyum.

Özellikle de her biri ayrı bir değer olan çok kıymetli ve kaliteli bir TBMM Grubumuz var . Böyle seçkin bir grupla çalışmak benim için ayrıcalıktı.

Kurucular kurulumuz başta olmak üzere tüm Türkiye’de kurucu olarak ve üye olarak katkıda bulunan bütün arkadaşlarımızla gurur duyuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendi olmak üzere başkanlık divanı üyelerim maddi tinsel fedakarlık yaparak, zorluklara göğüs gererek partimizi bu noktaya taşımışlardır.

Başta Genel BAŞKANIMIZ olmak üzere hiçbir partilimiz ile dargınlığım, kırgınlığım veya şahsi bir problemim söz mevzusu olamaz.

Genel Başkanımızın şahsında bütün İyi Partili ailesine başarılar temenni ediyorum.

Ve İyi Partideki tüm görevlerimden çekilme ettiğimi saygıyla kamuoyuna duyuru ediyorum.

Ayrıca kamuoyunda yanlış algıların oluşmaması için altını önemle çizerek ifade etmek isterim ki, ne memleketimizin şu an yaşadığı ve yaşanmakta olduğu sıkıntı ve acıların baş müsebbiplerinden olan Sayın Davutoğlu’nun kurduğu parti ile nede Sayın Babacan’ın kuracağı parti ile zerre ilişkim söz konusu olması imkansız. Şahsım Türk Milliyetçiliği Ülküsüne gönül vermiş ve bu duruşumdan da asla taviz vermeyecek bir duruşa sahibim.

İlk genel seçimlere kadar seçim bölgem Balıkesir’imizin ve ülkemizin sorunlarını Meclis Genel Kurulundan gündeme taşımaya aynen devam edeceğim.

Bu dönem son milletvekilliğimdir. Bundan sonra asla milletvekili adayı olmayacağımı da ifade etmek isterim.

Selam ve Saygılarımla

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?