• DOLAR
  6,1354
  %0,35
 • EURO
  6,6756
  %0,57
 • ALTIN
  324,58
  %-0,49
 • BIST
  7,9833
  %0,99
Hatay’da bir vatandaş kendini yaktı

Hatay’da bir vatandaş kendini yaktı

Uzun süredir işsiz olduğu belirtilen bir adam, Hatay Valiliği önünde ‘Çocuklarım aç’ diyerek kendini yaktı. İntihara teşebbüs eden yurttaşa yangın tüpleriyle müdahale edildi

 Körfez Gazetesinde yer alan habere göre

Hatay İl güvenlik Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de vaka yerine gelmiş olarak, intihar girişiminde bulunan A.Y ile mevzuştu.

İntihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüplerinin müdahalesi ile kurtarılan A.Y isminde yurttaşa polisler su vererek yüzünü yıkadı. Zorla kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, A.Y’nin tedavisini yaparken, üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkardı. İntihar girişiminde bulunan babanın Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

VALİLİKTEN BEKLENEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği, sabah saatlerinde valilik binası önünde kendini yakma girişiminde bulunan kişiyle ilgili açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, valilik binası araç girişi önünde bir vatandaşın, üzerine yanıcı madde dökerek kendini yakma girişiminde bulunduğu açıklandı.

İkna çabalarına rağmen vatandaşın eylemini gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Valilik mensubunun müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın yaşamsal tehlikesi bulunmamakta olup lüzumlu tüm müdahaleler valiliğimiz tarafınca yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal hizmetlerden toplumsal ekonomik destek yardımı, çocukları için şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?