• DOLAR
  5,8109
  %0,42
 • EURO
  6,4313
  %0,46
 • ALTIN
  273,02
  %0,46
 • BIST
  7,6459
  %0,53
Gripten Kurtulmanın Yolları

Gripten Kurtulmanın Yolları

Bulaşıcı özelliği çok yüksek olan İnfluenza virüsü türleri, grip hastalığı ile yaşamlarımızı çekilmez hale getirirler. Olabildiğince kaçınmamıza ve kendimizi korunmamıza rağmen, özellikle belirli salgın dönemlerinde veya yakınımızda birinin bu hastalığa yakalanmasıyla, kaçınamadığımız Gripten Kurtulmanın Yolları aslında hepimizin bilgi dağarcığında mutlaka bulunması gereken bilgiler arasındadır.

Grip kaçınılmaz olarak yaşamımıza kendisini zorla dahil eder. Bu aşamadan sonra yapılması gereken, bağışıklık sistemimizin bu virüsle daha güçlü bir şekilde savaşabilmesi için ona destek vermemiz, bol sıvı tüketimiyle vücudumuzun kaybettiği sıvıya kazanmasını sağlamamız, yine vücudumuzun virüsle daha güçlü savaşabilmesi için dinlenmemiz Gripten Kurtulmanın Yolları arasında en önemlileridir. Elbette bir uzman doktora başvurarak, en azından burun tıkanıklığı ve akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, kas ve eklem ağrıları, halsizlik gibi belirtilerin her birine karşı bazı ilaçlar almamız da önemli bir detaydır.

Dinlenmek gripten daha hızlı kurtulunması için yapılacaklar listesinde ilk sırada olmalıdır. Çoğunlukla yapamadığımız dinlenme, aslında hastalığın daha kıs süre içerisinde geçmesi için bağışıklık sistemimizin güçlenmesini sağlayan önemli bir done. Dinlenme sırasında düzenli olarak tüketilen çeşitli bitki çayları, çorbalar, taze meyve ve sebze, gripten hızla kurtulmanın formülleri arasındadır. Zerdeçal, zencefil, adaçayı, karabiber, tarçın gibi bitkilerin, hastalık sırasında bolca tüketilmesi, hem bağışıklığımızı kuvvetlendirir, hem öksürük, burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı, eklem ve kas ağrıları gibi belirtilerin azalması ve hatta yok olmasına katkı sağlarlar. Bir anlamda doğal ilaçlar olan bu bitkilerin, bal ile karıştırılarak, yemeklerde veya çay şeklinde tüketilmesi Gripten Kurtulmanın Yolları en önemli yapılacaklardandır.

Antioksidan, antiseptik, antibiyotik etkiler, zengin mineraller ve vitaminler grip hastalığının ve İnfluenza virüsünün düşmanlarıdır. Bunları doğal bir şekilde bileşenlerinde barındıran bitkilerde ilaç ve özellikle antibiyotiklerden çok daha sağlıklı yardımcılar olmalarına neden olur. Doğal kaynaktan geliyor olmaları, karaciğerimiz tarafından fazlasının atıldığı ve vücudumuza herhangi bir zarar oluşturmamalarına da neden olur. Halk arasında gribe karşı bilinçsiz bir şekilde tüketilen antibiyotikler yerine, zencefil, karanfil, adaçayı, zerdeçal gibi çok zengin ve doğal antibiyotiklerin kullanılması, son derece etkili sonuçlar almanıza fayda sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?