• DOLAR
  6,7380
  %0,06
 • EURO
  7,2921
  %0,07
 • ALTIN
  350,79
  %0,12
 • BIST
  8,2518
  %-0,18
Gribe İyi Gelen Çorbalar

Gribe İyi Gelen Çorbalar

Grip hastalığı, burun tıkanıklığı, halsizlik, kas ve eklemlerde güçlü ağrıların oluşması ve yüksek ateşle kendisini gösterir. Her biri ayrı ayrı yaşam konforumuzu düşüren bu etkiler, hastalık sırasında çok bitkin ve sancılı bir sürecin geçirilmesine neden olur. Bağışıklık sisteminin zayıflaması, hastalığın seyri açısından büyük bir önem taşır, bağışıklık sistemimizin hastalıkla savaşabilmesi için onu güçlendirmeye çalışmak grip hastalığında yapılabilecek en önemli şeydir. Günde 3 Litre en az olmak üzere sıvı tüketimi, bu dönemde vücudumuzun konforunu arttıracak, semptomlara karşı avantaj oluşturacak ve bağışıklık sistemimize yardım edecek önemli bir detaydır. Gribe iyi gelen çorbalar arasında, halk arasında bilinen ve sıklıkla kullanılan çorbalar, sıvı olmaları ve içlerinde bulunan mineraller ve vitaminlerin doğrudan kana karışmaları sayesinde, bağışıklık sistemimiz için en büyük yardımcılardan biri haline gelirler.

Bu sebeple Gribe İyi Gelen Çorbalar aslında, içlerinde bulunan doğal antibiyotik ve antiseptikler, mineral ve vitaminler nedeniyle kullanılır.

Zencefilli Kırmızı Mercimek Çorbası

Zencefil en güçlü doğal antibiyotiklerden biridir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlamasının yanında, öksürük içinde çok faydalıdır. Üst solunum yolları rahatsızlıkları için, binlerce yıldır kullanılan zencefil bir boğum taze olarak ilave edildiği kırmızı mercimek çorbası, grip sırasında içilmesi gereken çorbalar arasındadır.

Zerdeçallı Tavuk Çorbası

Zerdeçal bileşenlerinde Kurkumin başta olmak üzere, demir, magnezyum gibi mineralleri yoğun olarak barındıran bir baharattır. Sağlıklıyken de sürekli olarak kullanılması doktorlar tarafından tavsiye edilen zerdeçal, grip hastalığına karşı en büyük korunma yollarından biridir. Zerdeçalla hazırlanmış tavuk çorbası, grip hastalığı sırasında şifa veren bir gıdadır.

 Pancar Çorbası

Yüksek antioksidan özelliği ve barındırdı C başta olmak üzere vitaminler, pancarın bağışıklık sistemimizi güçlendiren ve aynı zamanda zararlı toksinlerin vücudumuzdan atılmasını sağlayan özellikleri bulunur. Pancar çorbasına pancarla birlikte ilave edilen, havuç, kereviz, sarımsak gibi yine güçlü mineral ve vitamin kaynakları sayesinde, pancar çorbası Gribe İyi Gelen Çorbalar arasında en önemlilerinden biridir.

Tavuk çorbası

Bol limonlu bir tavuk çorbası, antibiyotik etkisi olan karabiberle birlikte, bağışıklık sisteminizi güçlendiren, gribe karşı en etkili çorbalar arasında yer alır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?