• DOLAR
  5,8442
  %0,54
 • EURO
  6,5071
  %0,67
 • ALTIN
  277,27
  %0,48
 • BIST
  7,8151
  %0,72
Gribe İyi Gelen Bitkiler

Gribe İyi Gelen Bitkiler

Grip hastalığı yaşam konforunu çok kötü etkileyen, hastalık süresince bir nevi süründüren hastalıklar arasındadır. Bu sebeple yaşamımızı dar eden semptomların azaltılması, öncelikli bir durum haline gelir. Bu aşamada bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı ve aynı zamanda semptomlara yönelik olarak iyileştirici etkileri bulunan çeşitli bitkiler ve bunların tüketilmesi, hızlı bir şekilde iyileşmemize katkı sağladığı gibi, daha konforlu bir hastalık süreci geçirmemizi sağlar.

Doğal antibiyotikler, antioksidanlar ve zengin minerallerle birlikte Vitaminler barındıran Zencefil, tarçın, sarımsak, karanfil, adaçayı, ekinezya, zerdeçal, kekik, kuşburnu hastalık sırasında iyileşme hızını arttırmak ve belirtilerin azalmasına yardımcı olması için, öncesinde korunmak için mutlaka tüketilmesi gereken bitkiler arasındadır.

Adaçayı

Bakteriler ve mikroplara karşı önemli bir düşman olan adaçayı, yüksek antibiyotik özelliklere sahiptir. Grip sırasında ılık olma şartıyla sürekli adaçayı tüketilmesi, bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin ötesinde, üst solunum yollarınızı rahatlatıcı, öksürüğü azaltıcı, burun akıntılarını azaltıcı etkiler gösterir. Adaçayı hazırlanırken, çok fazla kaynatılmamsı ve tüketilirken şeker kullanılmaması önemlidir. Tatlandırmak için şeker yerine limon kullanarak içmenizi tavsiye ederiz.

Zencefil

Taze veya toz zencefil, yemeklerde ve çeşitli çaylara karıştırılarak kullanılabilen, genelde baharat olarak tükettiğimiz bir gıdadır. Antibiyotik etkileri, magnezyum başta olmak üzere çok sayıda mineralleri ve çeşitli vitaminleri barındıran zencefil, üst solunum yolları hastalıkları başta olmak üzere, birçok hastalık için önemli bir yardımcıdır.

Zerdeçal

İçeriğinde bulunan kurkumin, C vitamini ve diğer vitaminler, çeşitli mineraller, zerdeçalın bir baharattan öte bir şifa kaynağı olmasına sebep oluyor. Özellikle Hint mutfağında yoğun olarak kullanılan bu baharat, ülkemizde henüz yeterli derecede kullanılmıyor. Ancak zerdeçalın, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların yanı sıra, karaciğer rahatsızlıkları, obezite, kalp rahatsızlıkları gibi pek çok sağlık sorununda çok önemli katkıları bulunuyor. Yemeklerde, çaylarda kolaylıkla tüketebileceğiniz zerdeçalı, ayrıca bal ile karıştırarak tüketmeniz, bağışıklık sisteminiz için doping etkisi yapacaktır.

Tarçın

Antibiyotik özellikleri ve zengin mineralleri, grip gibi hastalıklar sırasında bağışıklık sisteminizin güçlenmesinde önemli katkılar sağlayan bir bitkiye dönüşmesine neden oluyor. Toz hali yerine çubuk halinin, adaçayı veya benzeri çayların içerisine karıştırılarak tüketilmesi, grip hastalığı sırasında en önemli yardımcılarınızdan biri olmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?