• DOLAR
  5,9419
  %0,10
 • EURO
  6,5669
  %0,00
 • ALTIN
  297,98
  %-0,07
 • BIST
  7,8133
  %0,26
Doğru Makyaj Yapma Teknikleri

Doğru Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj, güzellik uğruna emek harcanan bir sanattır. Temel amacı doğal güzelliğin daha fazla dikkat çekici hale gelmesini sağlamak olsa da makyaj kadınlar için aynı zamanda da kendisini iyi hissetmesini sağlayacak ve yeni şeyler deneyebilmesini sağlayacak bir eğlence aracıdır. Hayatının her alanında şıklığından ve güzelliğinden taviz vermek istemeyen kadınlar için doğru makyaj yapma teknikleri hem cilt güzelliklerini ön plana çıkartabilmeleri hem de ciltteki kusurlarını en doğal şekilde gizleyebilmeleri mümkün oluyor.

Doğru Fondöten Tonları Belirlenmeli

Günümüzde güzellik uzmanlarının belirlemiş oldukları, kadınların makyaj sırasında yaptıkları hataların önemli bir kısmını fondötenler oluşturuyor. Kadınların cilt tonlarına uygun tonlardaki fondötenlerini kullanmamaları, makyajının bütününde pek de uygun olmayan bir görüntü ortaya çıkartabiliyor. Bu sebeple de fondöten seçimi noktasında mutlaka daha hassas bir şekilde hareket ederek, sadece fondöten kullanmak için kullanılmaması gerekir. Özellikle de farklı ton aralıklarındaki fondötenlerin daha önceden tek tek denenerek, cilt tonuna en uygun olanının belirlenmesi gerekir. Doğru makyaj yapma teknikleri açısından en önemli detaylardan birisini bu sebeple fondöten oluşturmaktadır.

Sadece Tek Nokta Vurgulanmalı

Kadınlar arasında makyaj uygulamalarında en fazla yapılan hatalardan birisi hem dudakların hem de gözlerin aynı anda vurgulanmaya çalışılmasıdır. Bu makyaj tekniğinde hem ne dudaklar ne de gözler istendiği gibi vurgulanamaz hem de son derece abartılı bir makyajın oluşmasına neden olur. Bu durumda pek hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkartabilir. Bu yüzden de doğru makyaj yapma teknikleri ile doğru makyajı yapmak isteyen kadınlar için ya dudaklar ya da gözler şeklinde iki seçenek sunuluyor. Kadınlar gözleri vurgulanmak istediklerinde, dudaklarını biraz daha geri plana almalıdır. Tam tersi bir durumda da gözleri biraz geri plana almaları gerekir. Bu şekilde genel makyajlarında son derece etkileyici bir harmoni yakalayarak, çok daha etkileyici bir yüz hatlarına sahip olunabilir. Bununla birlikte göz ve dudakların dışında yüz hatlarında aynaya bakıldığında en fazla hoşa giden detayın veya noktanın vurgulanmasına önem verilmesi de doğru makyaj yapma teknikleri açısından oldukça önemli noktalardan birisini oluşturmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?