• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
Aytaç Yalman Koronadan mı Öldü? Eşi Neden Karantinada

Aytaç Yalman Koronadan mı Öldü? Eşi Neden Karantinada

Gazeteci Saygı Öztürk, geride bıraktığımız günlerde hayatını kaybeden eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia etti. Öztürk, emekli generalin eşinin ile kız kardeşinin de karantinaya alındığını ileri sürdü.

Haberler.com’da Yer Alan Habere Göre;

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, KRT’de hazırlayıp sunmakta olduğu Sisler Bulvarı programında, emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın ölümüyle ilgili bir iddia ortaya attı.Öztürk, eski adı GATA olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görürken ölen eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman’ın korona virüsü sebebiyle hayatını kaybettiğini, eşi Belma Aytaç ile kız kardeşinin de karantinaya alındığını ileri sürdü.

“SPOR YAPARKEN NEFES DARLIĞI ÇEKİYOR”
Öztürk, Aytaç Yalman’ın hastalık sürecini ve yaşananları şöyle anlattı:”Sessiz sedasız bir komutanımız bu dünyadan göçtü. Emekli orgeneral, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman önceki gün toprağa verildi İstanbul’da.Olay şöyle; Aytaç Yalman Paşa oldukça sağlıklı, sporunu yapan bir insan. 80 yaşında Fenerbahçe Ordu Evi’nde orada, spor salonunda sporunu yapıyor. Bir gün spor yaparken nefes darlığı çektiğini ifade ediyor. Ve hemen bir özel hastaneye kaldırılıyor.

 

“GATA’DA KORONAVİRÜS TEŞHİSİ KONUYOR”

Özel hastanede yapılan ilk tetkiklerden sonra ‘komutanım burda biz bu işi yapamayız, sizin başka bir hastaneye gitmeniz gerekir diyorlar. Geçmişte adı GATA olan hastaneye sevk ediliyor. Orada ilk tetkikler malum rahatsızlıktan, malum virüs olduğu ifade ediliyor. Komutan pazar günü kendisini iyi hissederek evine gitmek istiyor. Fakat birkaç saat sonra hayata veda ediyor.

“EŞİ VE KARDEŞİ DE KARANTİNADA”

Buraya kadar tamam, bir komutanın nasıl defnedildiğini iyi iyi değil biliyoruz. Hastaneden hemen oradan direk olarak alınıp, mezarlığa annesinin yanına götürülmesi, yani hiçbir tören yapılmadan, askeri arkadaşlarına bile bilgi verilmeden böyle bir olay gerçekleşiyor. Eşi Belma Hanım nerde? O da apar topar hemen hastaneye kaldırılıyor. Ve o da şu an için sözünü ettiğimiz hastanede karantina altında bulunuyor. Yalnız o değil aynı şekilde kız kardeşinin de karantina altında olduğunu biliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?