• DOLAR
  6,7892
  %0,82
 • EURO
  7,3274
  %0,56
 • ALTIN
  361,99
  %3,32
 • BIST
  8,3163
  %0,60
Aydın Aydın’ın Klip Çekimi Olaylı Bittti!

Aydın Aydın’ın Klip Çekimi Olaylı Bittti!

Türkücü Aydın Aydın’ın ‘Söyle tabip so şekilde hastalığım nedir?’ şarkısının klip çekiminde hasta rolünü canlandıran birey, kızaktan düşerek baygınlık geçirdi. Apar topar hastaneye kaldırılan vatandaşın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Türkücü Aydın Aydın, bölgede sert geçen kış mevsiminde kızakla hastaneye ulaştırılan hastaların yaşadıkları zorlukları anlatmak için yazdığı ‘Söyle doktor so şekilde hastalığım nedir?’ şarkısı için klip çekti. Çekimler esnasında hasta rolünü canlandıran kişi, bir anda kızaktan düşüp yuvarlandı, ardından baygınlık geçirdi. Baygın birey hastaneye kaldırılırken, Aydın Aydın da olayla ilgili “Bir hastanın doktora gitme öyküsünü canlandırdık. Kardeşimiz klipteki o hastayı canlandırdı. Sadece kendisi hastanelik oldu” dedi.

Çevre ve tabiat katliamları, trafik kazaları, hanıma yönelik şiddet ve çağın hastalığı olarak malum aşırı kiloluluk şeklinde toplumsal konularda farkındalık yaratmak amacıyla birçok besteye imza atıp, klip çeken ve 17 yılda 8 albüm çıkartan Türk Halk Müziği sanatçısı Aydın Aydın, son olarak Çin’de ortaya çıkan ve binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olan ‘koronavirüs’ ile ilgili yaptığı ‘Korona var öpme’ şarkısıyla adından söz ettirdi.

HASTA ROLÜNDEKİ KİŞİ BAYGINLIK GEÇİRDİ
Aydın Aydın, bu kez de Hakkari’deki bazı bölgelerde yıllar önce sıkıntılı kış şartlarında kızakla hastaneye ulaştırılan hastaların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek için Türkçe ve Kürtçe sözlerden oluşan “Söyle doktor söyle hastalığım nedir?” şarkısı için klip çekti. Çekimler Zap suyu ile Hakkari’nin Demirtaş köyündeki karlı dağlarda yapılırken, senaryo gereği Aydın hastalanan bir kişiyi kızakla hastaneye ulaştırmaya çalıştı. Çekimler esnasında, karlı bölgede biroldukça birey tarafınca taşınan hasta görevindeki birey, bir anda kızaktan düşüp yuvarlandı peşinden baygınlık geçirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?