Çarşamba , Eylül 18 2019
Ana Sayfa / Bebek-Çocuk / Anne Sütünün Faydaları
anne-sut

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları her yerde konuşulur. Hele ki bayanların bulunduğu ortamlarda öve öve bitirilemez anne sütünün faydaları. Bu yazımızda anne sütünün neden bu kadar önemli olduğunu anlatacağız.

Anne sütü, Allah’ın bayanlara verdiği bir mucize sonucunda oluşur. Buna mucize diyoruz anne sütü kadar etkili herhangi bir gıda henüz keşfedilememiştir. Bilim adamlarının yaptığı uzun çalışmalar anne sütüne benzer bir gıda üretildiği yönündeydi. Bu çalışmalar yıllarca devam etti ama sonucunda üretilen besin anne sütünün milyonda biri bile değildi.

Anne sütü bebeğinizin ihtiyacı olanları doğru zamanda ve doğru oranda karşılar. Yani bebeğinizin görme duyusunda gelişme olacağı bir dönemde, anne sütü içerisinde görme duyusunun yani gözlerin gelişimine katkı sağlayacak besin değerleri bulunur. Bu durum tıp dünyasında ve bilim dünyasında şaşkınlık yaratan bir durum olarak karşılanmaktadır.
Anne sütü, besin değeri olarak oldukça zengin ve güçlüdür bu nedenden dolayı anne sütü diğer besinlerden daha fazla fayda sağlar. Annenin sütünün az gelmesi bebeğin yeteri kadar süt alamaması oldukça olumsuz bir durumdur. Bebeğinizin dünyadaki tek besin kaynağı anne sütüdür ve bu süt eşi benzeri bulunmaz yapısıyla hangi mama veya inek sütü ile desteklenirse desteklensin anne sütü kadar mükemmel bir besin kaynağı olamamaktadır.

Anne sütünün bir diğer faydasından bahsetmek gerekirse, ilk gelen süt en değerli süt olarak bilinir. İçerisindeki mineraller ve vitaminlerin zenginliği ilk olmasından dolayı farklı yapıdadır. Bu o kadar güçlü bir süttür ki sadece bebeklik döneminde değil, ilerleyen yaşlarında da gelişimi ve hastalıklardan korunması için etkili olabilecek güçtedir. Bu nedenle ilk sütün bir kısmının buzlukta bir süre saklanması, bebeğinizin ihtiyaç duyduğunda verilmesi birçok yer de okuduklarımız ve duyduklarımız arasında yer alıyor.
Kemik gelişiminden, zeka gelişime kadar tüm temellerin anne sütü ile atıldığını hatırlatmakta fayda var.

Hakkında Çin Takvimi

Bebek cinsiyeti belirleme, hamilelik hesaplama, tüp bebek hesaplama gibi kadınları ilgilendiren hesaplama araçlarını tek sitede toplayan web sitesi...

İlginizi Çekebilir!

cocuk-cinsellik

Çocuklarda Cinsel Kimlik Sorunları

Bir çocuğun birey olduğunda “sağlıklı” bir kimliğe sahip olması, doğru kimlik gelişimi ile mümkün olur. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.